Ahşap Parke İle Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı?

ahşap-parke-ile-mobilya-uyumu-nasıl-olmalı
ahşap-parke-ile-mobilya-uyumu-nasıl-olmalı

Evimizi dekore ederken pek çok kritere dikkat etmeliyiz. Özellikle en sık kullandığımız alanlar daha da ön plandadır. Örneğin, salonu dekore ederken ilk göze çarpan şey duvar rengi, koltuk takımları, perde ve parkenin rengidir. Bunların renk uyumlarını iyi ayarladığınız zaman kullanacağınız mekanda hoş bir zarafet ve şıklık yakalamış olursunuz.

Ev dekorasyonunda parke seçerken de bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak;

Kullanacağınız mekandaki parke koyu renkte ise duvar renginiz açık renklerde olmalıdır. Böylelikle mekan olduğundan daha büyük ve daha aydınlık gözükecektir. Parkeniz koyu renk, aynı zamanda ahşap tonlarında ise, gri duvar rengi, ekru renklere veya hardal renklerinde sahip mobilyaları tercih edebilirsiniz.  Ahşap parkenin üzerine ceviz kaplama mobilya hoş durmayacaktır. Bunu yerine parkenin de rengini ortaya çıkaracak açık renklere sahip gri koltuk ve beyaz ekru boyalı bir mobilya çok daha güzel duracaktır. Ama ben ahşap mobilya seviyorum ve vazgeçemiyorum derseniz. O zaman parke renklerini açık tonlar da kullanmalısınız. Şu an laminat parke modellerinde gri çok moda. Ve ahşap mobilya ile de çok uyumlu kombinasyon yapılabilir.  Örneğin, açık gri tonlara sahip, ağaç desenli parke modelleri ahşap ve ceviz mobilya modelleri için uygun modellerdir. ümraniye laminat parke firmasından parke seçimi ile ilgili alternatifleri de değerlendirebilirsiniz.

Parkeye karar verdikten sonra, en uygun mobilya modelleri için google’a inegöl mobilya yazdığınızda pek çok alternatif bulabilirsiniz. Hatta dükkana kadar gitmenize bile gerek olmadan web sitesinde ürünü inceleyebilir, alışverişinizi de çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.