Bursa’da Avukat Arıyorsanız

Bursa'da Avukat Arıyorsanız

Mükemmel avukat olmak; sadece müvekkillerini başarı ile temsil etmek değil, girdiği davalardan yüksek sonuçlar almak gibi özelliklerden de fazlasını gerektiriyor.

Avukatların çok eski zamanlardan bu güne toplumlarda barış ve düzeni korumak gibi ek faaliyetleri vardır. Hatta bu faaliyetler günümüzde avukatlar ve toplum tarafından misyon olarak tanımlanmış durumdadır. Yani mükemmel avukat olmak için standart avukatların dışında ek nitelik ve becerilere sahip olmak gerekiyor.

Hukuk fakültesi öğrencileri ve avukatlık mesleğine yeni başlayan kişilerin en çok merak ettiği soru “iyi bir ceza avukatı nasıl olabilirim?” dir. Ceza avukatında bulunması gereken temel özellikler aşağıdaki gibidir:

  • Ceza avukatının kaliteli hizmet verebilmesi için uzmanlaşması gerekir. Sadece ceza davalarını üstlenmesi, sürekli değişen mevzuatları ve ceza hukukundaki tüm gelişmeleri takip eder. Sürekli olarak bilgilerini güncel tutabilmesi gerekir.
  • Ceza avukatı ceza dosyaları ile bizzat kendisi ilgilenmelidir.
  • Ceza avukatında empati yapabilme yeteneğinin olması gerekir.
  • İyi bir ceza avukatı son derece kaliteli hizmet vermelidir.
  • Meslek ahlakı; bir meslek bilgisi ve kabiliyetinin yeterli olmadığı bir işi üstlenmemesi, eksik yada geç yapmaması ve karşısındaki kişilerin güvenini sarsmamasıdır. İyi bir ceza avukatı asla elinde olmayan bir şeyi taahhüt etmemelidir.

Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi başarıyı hedeflemiş ve alanında uzmanlaşmış avukatlar ile çalışmak en sağlıklı karar olacaktır.

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Ne zaman ceza avukatına ihtiyaç duyulur?

Soruşturma; suçun işlenmesinin ardından başlayan bir eylemdir. Polis, Jandarma ve savcılığın suç işlendiğine dair suçlaması ile kişilerde savunma hakkı başlar. Suçlamanın tarafınıza yöneltilmesi ile ceza avukatının hukuki yardımından yardımından da yararlanma hakkınız doğacaktır. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın hürriyetini kısıtlama yönünde herhangi bir işlem yapılması durumunda savunma hakkı doğar ve ceza avukatından hukuki destek alabilirsiniz. Talep etmeniz durumunda polis yada jandarma avukatınızın katılımı olmadan ifadenizi alamamaktadır.

Hakkınızda suç şüphesi var ise ceza hukuku anlamında şüpheli durumuna düşersiniz. Soruşturma aşamasında yani suç isnadının yapıldığı andan bir iddianame ile dava açılması işlemine kadar geçen süre zarfında şüpheli sıfatı devam etmektedir. Ceza avukatı; suç isnadının yapılmasından itibaren şüpheli yada sanığa hukuki yardım yapabilmektedir. Soruşturma yada kovuşturmanın tüm aşamalarında şüpheli yada sanığı temsilen ceza avukatı savunma görevini yerine getirebilir.

Elif Çavuşoğlu Bursa’da ceza avukatı ihtiyacınızda sizlere profesyonel danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa