Çim Halı Hakkında Bilgi

Çim Halı Hakkında Bilgi ve Öneriler
Çim Halı Hakkında Bilgi ve Öneriler

Çim halı dekorasyon amaçlı kullanımı gelişen teknoloji ve ürünün daha doğal bir görünüm sağlaması ile oldukça yaygınlaşmıştır. Çim halı uygulaması normal helikopterli şap uygulaması gibi değildir.  Çim halı uygulamasına başlamadan önce bahçenize taş duvar yapımı uygulaması yaptırmanız ve bahçenizde çim halı kullanmanız daha güzel ve şık olacaktır.

Suni çim denince, akla hemen spor salonları, stadyumlar, tenis kortları gelmekte. Ancak bu ön yargı son zamanlarda bir hayli kırılmışa benziyor; çünkü artık evde, okulda, bahçede, sokakta, otellerde, restoranlarda kısaca hayatın her alanında suni çim kullanımı yaygınlaşmış vaziyette.

Suni çim teknolojisi türleri içerisinde en yaygın kullanılanı dekorasyon amaçlı olanlardır. Çim halının ev içi dekorasyonu ve peyzaj mimarlığı başta olmak üzere pek çok alanda kullanımı oldukça geniş. Ancak çim halı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar var. Öncelikle halının yapımında kullanılan malzemenin kaliteli olup olmadığının iyi araştırılması gerekir. Yapımında kullanılan ipin geri dönüşüm naylon ve Çin malı olmamasına dikkat edilmelidir. Zira başlarda her ne kadar yapımında geri dönüşüm naylon malzemeler tercih edilmiş olsa da, sonradan sağlığa zararlığı olduğu tespit edilmiş ve üretiminde azalmaya gidilmiştir.

İyi bir çim halı, polietilenden (PE) üretilen iplik malzemesiyle elde edilmektedir. Reform Sports bütün ürünlerinde PE malzeme kullanmaktadır. Tabii, kullanılan polietilen malzemesinin de birinci sınıf bir yapıda olması kullanıcıların önceliği arasında yer almaktadır. Polietilen malzeme hem sağlık açısından zararsızdır hem de dayanıklılık bakımından naylon malzemelere oranla uzun ömürlüdür.