Dünyanın Her Yerinde İnegöl Mobilyası

dünyanın her yerinde inegöl mobilya
dünyanın her yerinde inegöl mobilya

inegöl Mobilya Sanayicileri Derneğinin başlattığı ve proje kapsamında yürüttükleri 2 yıl önce başlatılan Güney Kore pazarı ile alakalı çalışmalar İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ile büyümeye devam ediyor.

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği tarafından 2 yıl önce başlatılan Güney Kore pazarı ile alakalı çalışmalar İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteği ile büyüyerek devam ediyor.

Bu yıl İnegöl’den tam 4 büyük firma hedef pazar Güney Kore’de gerçekleştirilen Kofurn Fuarına katılım sağladı.

Konu ile alakalı bilgi veren İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, “Güney Kore gerek gerçekleştirdiği mobilya ticareti, gerek tarihi iş birliği olsun bizim açımızdan fazlası ile önemli bir ülke. Bu yüzden İMOS ile birlikte bu pazara dönük faaliyetlere başladık. Bunun üzerine gerçekleştirdiğimiz ikili iş görüşmesi faaliyetinin ardından aldığımız olumlu dönüşler doğrultusunda MODEF Expo Fuarına iki yıl Güney Kore’den alım heyeti getirmiş bulunmaktayız ve bu çalışmalar sonucunda mobilya ihracatımız başlamıştır. Fakat  yaptığımız ihracat bizim bu ülke için hedeflediğimiz rakamların çok çok altındadır. Bu yüzden bu yıl İnegöl’den 4 firma ile Seul’de geçekleştirilen KOFURN Fuarına katılmış bulunmaktayız dedi. Başarılarının devamı İnegöl