Home Ofis Önerileri

Home Ofis Çalışma Odası Önerileri
Home Ofis Çalışma Odası Önerileri

İş dışında iş yükünü hafifletmek evde çalışanlar kişiler evinin bir odasını çalışmak için ayırır ya da evinde böyle bir oda ayırma durumu yoksa evin uygun olan bir köşesini çalışma ortamına olarak kullanılacak bir hale getirebilir.
Yapılan İşe motive edecek bir çalışma atmosferi olmadan ev içinde oluşturulan ofis sisteminde çalışmak hem de işlere adapte olmak hem de dikkat sorunu yaşamak açısından sorun yaşatabilir. Gelişi güzel yerleştirilmiş eşyalar arasında aradığını hemen bulamama durumu çalışma verimini olumsuz etkileyebilir… Şimdi Sizlere Çalışma alanı nasıl olmalı?

Çalışma odası hazırlarken Nelere dikkat etmeliyiz?
Çalışma odası hazırlarken neleri göz önünde bulundurmalıyız?
Gelişen teknolojinin ilerlemesiyle hemen hemen her evde internet teknolojisi bulunmaktadır.. Bu nedenle son yıllarda gelişen teknoloji ve özel sektörde çalışan kişi sayısının da fazla olmasıyla her evde bir çalışma odası genelde yapılıyor. Üstelik evden çalışanlar ofis konforunu ve ev ortamını bir arada yakalama fırsatını yaşamak hiçte zor değil…

O halde evde çalışma odamız nasıl dekore edilmelidir?

Çalışma odası hazırlanırken En önemli detay duvarlarda pastel renklerin ağırlıklı olarak kullanılması ferah bir ortam sağlamasıdır…
Duvar etiketleri ve duvar kağıtları ile ortamın enerjisini arttırabilir detaylarla diğer eşyalarla kontrast sağlayabilirsiniz. Veya son dönemlerde popüler olan gergi tavan görselleri ile modern ve şık görüntü yaratabilirsiniz.
Çalışma odasında koyu tonları sevenler; kahverengi, siyah ve kırmızı gibi renk tonlarında çalışma odalarını dizayn edebilirler. Dağınık ama düzenli görüntü yakalamak isteyenler kitapları, dergileri, klasörleri üst üste koyarak doğal bir kitaplık görüntüsü yakalanabilir.

Duvar dekorasyonu için geniş ağaç görünümlü çerçeveler kullanılabilir. Büyük ve dikkat çekici bir mantar pano ile notlar bir araya toparlanabilir ve çok fazla çalışma doküman ile çalışanlar için farklı bir tasarım sağlanmış olabilir.
Organik doğal taş tonlarında ahşap rengi, ceviz rengi gibi renkler duvarınızdaki renklere Kontrast uyum mükemmel olacağına inanıyorum.. Kontrast renkler her zaman insanın ruhuna enerji verir, ahşap rengi ise insana dinginlik. İki ton bir araya geldiğinde ise enerji dolu ve bol motivasyonlu bir çalışma odası dizayn edilmiş olur…

Dosya Dolabı olarak kullandığınız dolabın yada da kitaplığın arasına bir dekoratif masa yerleştirerek çalışma odasını klasik olmaktan çıkarıp modern çizgilerde dekore edebilmiş olur ve Çok fonksiyonel ve kullanışlı bir çalışma alanı oluşur… Bu dekor Genellikle çalışma odası olmaması durumunda büyük yatak odalarında tercih edilen çalışma alanı tarzı da olabilir.

Çalışma odasında işlerinize ve ofis ortamındaymış gibi çalışmaya odaklanmak için en büyük yardımcı araç olarak kullanılan evinizdeki arkadaşlarınız kağıtlar, kalemler, dosyalardır. Evden çalışmayı düşünen kişileri mutlaka çalışmaya itecek özellikte tasarlanmalıdır.
Özellikle çalışma odasını oturma odasına, çocuk odasına ve televizyon odası gibi yerlerden uzak odalardan biri olmasına dikkat edilmelidir.

Çalışma odasında bulunan eşyalar boyun, bel gibi beden sağlığı açısından sizi zorlamayacak modeller tercih edilmelidir. Odanın gün ışığını iyi almasına rağmen tavanda ve masa aydınlatmalarına küçük detaylarla yer verilebilir.ve çalışma alanının genişliğine göre huzur ve tropik bir etki vermesi adına bitkiler ve küçük ağaç görünümünde çiçekler koyabilir ve stresli bir işi olan kişilere pozitif bir enerji verebilir. Ve yaptığınız iş size ceza olarak verilmiş algısını dağıtabilirsiniz.

Biraz önce bahsettiğim gibi dağınıklığı engellemek adına dolap kullanmalısınız. Alan olarak kısıtlı bir yeriniz varsa da raf sistemi olan bir dolapları tercih edebilir. Raflara IKEA gibi belli belli bir platform da adını duyurmuş firmalarda renkli çekmeli kutular bulabilirsiniz ve eşyalarınızı düzene sokmuş olursunuz.
Beğenilerinize uygun çalışma odası dekore etmenin yanı sıra evden çalışan biri iseniz yaratıcılık gerektiren tasarımlarınızı mutlaka titizlik ve ciddiyetle yapmaktan çekinmeyin…