İnegölden Acı Haber

TUANA-MELEK-OLDU
TUANA-MELEK-OLDU

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki kreşte yemek yedikten sonra uyumak isteyen 1 yaşındaki Melisa Tuana Memiş, solunumu durduğu için hayatını kaybetti. Kreşteki öğretmenin, kucağına aldığı bebekle koşarak yola çıkıp, yoldan geçen ambulansa bebeği teslim etmesi, güvenlik kameralarından kaçamadı.

İkisi de çalışan Melike- İbrahim Memiş (40) çifti, üçüncü bebekleri Melisa Tuana’yı Burhaniye Mahallesi Kemalettin Samipaşa Caddesi üzerindeki kreşe gönderiyordu.

Saat 14.00 sularında yemek yedirilen bebek, uykusu gelince, kreş çalışanları tarafından dinlenme salonundaki yatakta uyutuldu

Uyuduktan bir süre sonra istifra eden bebeğin solunumu bir anda kesildi O sırada içeriye giren kreş öğretmeni, moraran bebeği kendine getirmek istese de başarılı olamadı.

Öğretmen, kollarındaki hareketsiz yatan bebeği alıp kreşten koşarak yola çıktı hızla geçen araç ve büyük kamyonetleri durdurmaktı istediği ancak o sırada başka bir hastayı taşıyan ambulansın önüne keserek, bebeği sağlık görevlilerine teslim etti. Melisa Tuana bebek ambulansla götürüldüğü Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde yapılan müdahalelere rağmen hayata döndürülemedi.

Olayı öğrenip hastaneye koşan özel bir şirkette çalışan anne Melike Memiş ile bir İnegöl mobilya imalathanesinde çalışan baba İbrahim Memiş, acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Fenalaşan anne Melike Memiş’e aynı hastanede gözetim altına alındı

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, bebeğin kesin ölüm nedeni yapılacak otopsinin ardından netliğe kavuşacak.