Judo Dünya Kupası’nın İlk Gününde Türkiye’den 2 Madalya

Judo Dünya Kupası’nın ilk gününde Türkiye’den 2 madalya
Judo Dünya Kupası’nın ilk gününde Türkiye’den 2 madalya

Antalya’da bugün başlayan Görme Engelliler Dünya Judo Dünya Kupası’nın ilk günününde heyecan dolu dakikalar yaşandı  Türkiye, Zeynep Çelik ve Ecem Taşın ile 2 bronz madalya kazandı.
36 ülkeden 300 kişinin  mücadele ettiği Judo Dünya Kupası’nda millileri 23 sporcu temsil etti. İlk sırayı alan bin dolar, ikinci 500 dolar ve üçüncü olan sporcuların 300 dolar alacağı turnuva sabah saatlerinde başladı. Eleme müsabakalarının sonrasında turnuvanın açılış töreni yapıldı. Törenin ardından başlayan final seansında kilolarında dereceye giren sporcular belli oldu.
ZEYNEP ÇELİK 9 SANİYEDE BRONZ MADALYAYA UZANDI
Kadınlar 57 kiloda millilerin altın madalya umudu Zeynep Çelik, ilk turu bay geçti. Çeyrek finalde Hindistanlı sporcuyu tuş edip yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Ukraynalı sporcuya yenilen milli sporcu, bronz madalya için tatamiye çıktı. Ukraynalı Inna Cherniak ile karşılaşan Çelik, maçın başlama komutunun ardından rakibini 9 saniyede tuş ederek  bronz madalyasahibi oldu.
TÜRK SPORCULAR BRONZ MADALYA İÇİN KARŞILAŞTI
48 kilo kadın millilerde 1’inci ve 2’nci tur maçlarını kazanan Ecem Taşın ve Cahide Eke çeyrek finalde rakiplerine yenilerek, eşli maçlarına çıktılar. Cahide ve Ecem rakiplerini yenerek bronz madalya için tatamiye iki Türk sporcu olarak çıkmış oldular. Bronz madalya için karşılaşan Ecem ve Cahide arasında tatamiden Ecem galip çıktı. Ecem waza-ari ile 1-0 önde olduğu karşılaşmayı ippon ile kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu. Cahide Eke ise Dünya 5’incisi olarak turnuvayı tamamladı.

Türkiye’den böyle gururlar da çıkması milletimizin için büyük başarılar büyük adımlar demek. Koltuklarımızı kabartan sonuçlar aldığımız bu tarz müsabakalarda İlk sıralarda derecelendirme almak Ülkemizin adını ilerilere taşımak paha biçilemez. Sporcularımıza başarılar diler gurur verici haberlerin devamını dileriz. Engel(sizsiniz).