Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli
Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

İhtiyacımız olan bir mobilya her açıdan kullanışlı, rahat, uzun ömürlü olmalı ve dolayısıyla değerini karşılamalıdır.

Bu nedenlerden dolayı satın alacağınız herhangi bir kanepe, koltuk, sandalye hakkında yeterli bilginiz olmalıdır. Bu bilgi çok sayıda mağaza gezilerek yada internette araştırma yapılarak  da elde edilebilir. Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir ya da fiyatı uygun olmayabilir.

Rahat, dayanıklı ve uygun fiyatta olan mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Bu nedenle mobilyanın sadece dış görünüşüne bakmak yeterli olmayacaktır. Kullanılma biçimi de kontrol edilmelidir.

Rahatlık, fiyat, dış görünüş ,dayanma süresi, birden fazla amaç için kullanılabilme, kapladığı alan, evdeki diğer mobilyalarla uyumu, bakım masrafları da göz önünde tutulmalıdır. Yasal bir zorunluluk olmasına karşın, mobilyaların özelliklerini de içeren kullanma kılavuzları çoğu zaman tüketiciye verilmemektedir. Bu durumda önce o ürüne ait kullanma kılavuzu istenmeli, kılavuzun verilmemesi durumunda mobilya dikkatli bir şekilde incelenerek satıcıdan mobilya ile ilgili tüm bilgiler istenmelidir.

Mobilyaların yapımında kullanılan ağacın cinsi,cilasının düzgün olması, birleştirme yerlerinin sağlam olması da mobilya hakkında karar vermede mühim unsurlardandır.Satın alınması düşünülen mobilyadaki döşemelik malzemenin kolay yanmayan, terletmeyen ve kolay temizlenen özellikte olması da tercih nedenidir.Alınan mobilyanın eve veya büroya teslim masraflarının fiyata dahil olup olmadığı satın almadan önce öğrenilmelidir.

Mobilya seçerken tüm bu özellikleri dikkate alarak ihtiyaç, istek ve bütçenize en uygun olanları

Kısaca:
• Mobilya evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmalıdır.
• Ürünle birlikte mutlaka garanti belgesi de alınmalıdır.
• İhtiyacın sipariş üzerine karşılanması durumunda satıcı ile mutlaka bir sözleşme imzalanmalıdır.
• Yasal bir zorunluluk olmasına rağmen satın alınan mobilyanın özelliklerini de içeren kullanma kılavuzlarının tüketiciye verilmediği takdirde satıcıdan kullanma kılavuzu istenmesi, kullanma kılavuzu alınamadığında, ürüne ilişkin satıcıdan kapsamlı bilgi edinilmelidir.

Mobilya için gerekli olan tüm kriterleri sağlayan İnegöl Mobilya Vadi‘den kendi tarzınıza göre mobilya seçebilirsiniz.