Neden Avukat Leman Elif Çavuşoğlu

Neden Avukat Leman Elif Çavuşoğlu

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Avukat olmak için her saygın meslekte olduğu gibi lise eğitiminin tamamlanması ve lise eğitiminin ardından üniversite sınavlarına girilmesi gerekir. Üniversite sınavına giren aday yüksek puan alarak hukuk fakültesine yerleşebilir. Hukuk fakültesi toplamda 4 yıl sürmektedir. Üniversite eğitiminin bitmesinin ardından 6 ay mahkemede 6 ay ise en az 5 yıl deneyimli bir avukatın yanında staj yapılır. Stajın tamamlanması ile birlikte bağlı bulunan ildeki baroya stajın bittiği bildirilir ve staj dosyası teslim edilerek avukatlık ruhsatı için başvuru yapılır. Baronun stajı incelemesi ve dosyayı onaylaması ile birlikte avukatlık ruhsatı verilir. Ruhsatını alan avukat kişi isterse avukatlık bürosunu açabilir yada bir hukuk bürosunda avukat olarak görev alabilir.

Bir avukat kendini belli alanlarda yetiştirerek kolaylıkla adını duyurabilir. Örneğin; bir insan ceza hukukunda kendini geliştirmiş ve ciddi başarılara imza atmış ise en iyi ceza hukuku avukatı olmuş demektir. Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu da Bursa’da adını duyurmayı başarmış kaliteli avukatlardan biridir.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/