Şirketler Eğitim Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

Şirketler Eğitim Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir
Şirketler Eğitim Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir

Şirketlerin kendi içinde eğitim verecek yeterli alanı olmadığı taktirde dışarıdan bir organizasyon şirketlerinden teklif alırlar Bu organizasyonlarda titiz davranıp, eğitim yapılacak yeri doğru bir şekilde alternatiflerle seçmek isterler Çünkü eğitimin gerçekleştirileceği alanın özellikleri ve donanımı katılımcıların motivasyonunu, eğitimin verimliliği ciddi oranlarda arttıracaktır.

Eğitimin yapılacağı mekan katılımcıların sayısına uygun kapasitede ve istenilen oturma düzenini sağlayacak boyutta olmalıdır.
Seçilen mekan konuşmacı olacak gelecek kişiyi herkesin görebileceği bir yerleşim düzeninde olmalıdır.
Mekanın temizliğine ve aydınlatma, havalandırma, ısıtma ve soğutma sistemlerinin düzgün çalışıp çalışmadığına dikkat edilmelidir.
Eğitim sırasında gerekli olabilecek her türlü teknik donanım önceden belirlenmeli ve Özellikle elektronik cihazların çalışır durumda olduğu kontrol edilmeli Bu sayede eğitim sırasında yaşanabilecek teknik arıza riskini minimuma indirilmeli Çünkü eğitim sırasında konuşmacının tüm salona hakim olması tamamen ses düzeni ile ilgilidir. Salondaki ses sisteminin iyi olması konuşulanların kolayca anlaşılabileceği anlamına gelir. Ve eğitim sırasında verilen molalarda katılımcılara ikram edilebilecek çay kahve molaları için uygun alanlar sağlayabilen yerler tercih edilmelidir. Bu aralarda yapılacak eğitimler tek bir günlük olmayıp kalmalı olduğu taktirde gelecek olan katılımcıların kalacakları odadan yataklarına kadar her detay düşünmeli ona uygun konfor hazırlanmalı gelen katılımcılar iyi ki bu firmada çalışıyorum demelidir.
Günün neredeyse tamamını eğitim yerinde geçireceklerinden dolayı, katılımcıların rahatının düşünülmesi de bu detaylar arasındadır. Kahve molalarında temiz orman havası solumak ve yeşillik seyretmek, öğle yemeklerini doğanın içinde yemek, neşeli, huzurlu bir ortamda eğitime katılmak katılımcılara çok daha cazip gelecektir.

Bazı eğitimlerin günlerce sürebilmesi dolayısıyla otel gibi konaklama yerlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Anlaşmalı olarak kişilerin kalabilecekleri otel ayarlanmaktadır. Bu bağlamda eğitime katılacak kişilerin konaklanması sağlanır. Otellerdeki yatakların rahatlığı, son teknolojik ürünlerin kullanılması çok önemlidir.