Araç Kiralama Şartları

Arac-Kiralama-Sartlari
Arac-Kiralama-Sartlari

Sürücülerin kiralık araç Kocaeli hizmetlerinden yararlanabilmeleri için öncelikle en az 21 yaşında olmaları gerekmektedir. Bu ekonomik bir araç kiralayabilmenin alt limitidir. Orta ve üst sınıf araçlarda bu yaş 25’e, lüks ve büyük araçlarda ise 28 yaşa çıkmaktadır. Öte yandan, ekonomik, orta sınıf ve üst sınıf oto kiralamalarında sürücünün en az 2 yıllık ehliyete sahip olması gerekmektedir.

Lüks ve büyük araçların kiralanmasında ise bu süre 3 yıla kadar çıkmaktadır. Ayrıca, araçlar genellikle tek bir sürücü tarafından kiralanmaktadır. Eğer bu sürücü haricinde başka sürücüler de kiralanan otoyu kullanacaksa bu durum önceden belirtilerek kontrata eklenmelidir. Belirtilen ek sürücünün de gerekli yaş ve ehliyet süresi şartlarına uygun olması gerekmektedir. Bununla birlikte, sürücülerin kiraladıkları aracın yakıt oranını kontrol etmesi gerekmektedir. Oto kiralandığında yakıt oranı ne düzeydeyse, teslim edildiğinde de aynı oranda olması beklenmektedir. Oto kiralamanın birkaç şartı daha olsa da belirtilen şartlar en önemli ve en yaygın olanlarıdır.

Kocaeli kiralık araç hizmetlerinden yararlanabilmek için belirtilen şartların kesinlikle yerine getirilmesi gerekmektedir