Evlilik Hazırlıkları

evlilik hazırlıkları
evlilik hazırlıkları

Evlenmek için sadece sevmek yetmiyor ne yazık ki… Birçok masrafı olduğunu düşününce bunun içinde gerekli birikim olmalıdır. Her iki taraf içinde hem özel ve güzel, hemde baya tuzlu bu evlilik düşüncesi! Eğer aklınızda evlenmek varsa önceden belli bir birikiminizin olması gerekiyor. Çünkü her şey artık aşırı pahalı… Ev almak zaten çok kolay bir şeymiş gibi birde içini doldurmak daha da zorlaştı. Mobilyalar, koltuklar her yerde aşırı pahalılaştı. Bu seferde pahalı olsun ama en azından kaliteli olsun diyebilirsiniz. inegöl koltuk takımları sizi kalitesi ile cezbedecek güzelliktedir. Fiyatları da birçok yere göre çok daha makul!

Evlilik, evin içini dizayn etmek, eşyaları almak vs birçok iş sırasıyla önünüze dizilecektir. Biri bitecek diğeri başlayacak. Tabii mobilya veya koltuk takımları ile de bitmiyor. Bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, kurutma makinesi yani tüm beyaz eşyalar! Her şey sıfır alınacak ve yerleştirilecek. Bunun dışında mutfak için de ciddi bir masraf yapılmaktadır. Buna göre bazı mağazalar hazır düğün paketleri hazırlamaktadır. İçerisinde çelik tencereler, tavalar, tabak setleri, çatal, bıçak ve kaşık setleri, çaydanlık vs. daha birçok şeyi içinde barındıran bu hazır düğün paketleri, ayrı ayrı almaya göre çok daha ekonomik olmaktadır. Beğenmezseniz ayrı! Ancak emin olun içinize sinecek şekilde seçerek hazırlıyorlar. Zaten mümkünse böyle şeyler evlenmeden önce alınıp yerleştirilmelidir. Hatta mümkünse zorunlu ihtiyaçlarınız dışında evinizin havasını değiştirecek biblo, mumluk, kanvas tablo gibi aksesuarları da mobilyalarınıza uyum sağlayacak şekilde seçip, yerleştirebilirsiniz.

Evlenmeye yakın sadece kına ve düğün hazırlıklarını düşünürseniz bu süreçte eğlenmeyi de unutmamış olursunuz. Sinir stresten birçok çift son zamanlara yakın ayrılık kararı bile alabiliyor. Önce kendinizi sonra da çevrenizi bu konular için yıpratmamalısınız. Hele de böyle güzel bir süreçte! Bu günler hayatta 1 kere yaşanır ve tekrarı olmaz. Sevdiklerinizle tadını çıkarmaya bakın, her şeyin bir çaresi, bir oluru vardır.

Evlenmeden önce birçok kişi arabası olsun ister, Kadın veya erkek en azından bir kişiye ait bir araba olursa ikisi açısından da rahatlık olacaktır. Günümüzde araba artık lüks değil gerçek bir ihtiyaçtır. Bir yerden bir yere gitmek ve hava şartları bazen çok zorlayabiliyor. Tabii ki mecbur kalınca toplu taşıma kullanıyoruz ancak yinede şahsi bir araç büyük rahatlık. Özellikle de arabaya alışanlar için ayrı bir rahatlık! Evlenmeden önce alırsanız evlenince o açıdan rahat edersiniz. Çünkü evlendikten sonra bir süre arabayı düşünemeyebilirsiniz. Fakat günümüzde araç kiralama firmaları sayesinde tüm beğendiğiniz araçlar sizin. Dolayısıyla araç sahibi olmak tabi ki güzel ama kendinizi çok zorlamanıza gerek yok.  Çünkü araç almak isteseniz bile hem yapılan masraflar hem de ev geçindirme çabası sizi baya bir süre oyalayabilir. Maddiyat her şey değildir ancak elinizden gelenin fazlasını yaparak kendinizi ve eşinizi sıkıştırmamış olursunuz. Evlenme kararı alan çiftler için evliliğin bu yanını da düşünmek kaçınılmazdır..