Koltukları Kombine Etmek

Berjer ve Kullanım Şekilleri
Berjer ve Kullanım Şekilleri

Mobilya artık ihtiyaçtan ziyade evimizde bizi yansıtan unsurlardan bir tanesi. Dolayısı ile evimize eşya bakarken konforu ve işlevselliği dışında bizim zevkimize ve tarzımıza uygun olması da gerekmektedir. İnsanın en huzur bulduğu yer evidir. Öyle ki huzur bulmadığınız yerde kalmak istemezsiniz. Bundan dolayı evinizin hangi odası olursa olsun sizi yansıtmalı ve içindeyken rahat etmelisiniz.

Özellikle son zamanlarda mobilya sektörünün çok fazla tarzda çeşitlilikte olması alıcıları da mutlu etmektedir. Hatta artık bir koltuk takımı bakarken illa hepsi takım olsun diye de bakılmıyor. İsterseniz sadece 2 tekli koltuk alıp, diğer koltuğunuz la uyumu yakalayın. Ya da evdeki koltuk takımlarınızdan tamamen farklı renklerle kombine edin. Bu tamamen sizin zevkiniz kalmış bir durum.

Koltuk takımları denildiği zaman iki adet de tekli koltuk akla gelmekte. Bu iki tekli koltuk köşe oluşturmadan ziyade koltuk takımınızla bir uyum oluşturulmak için kullanılmaktadır. Berjerler ise tekli koltuktan biraz daha farklı yapıdadır. Hatta son zamanlarda koltuk takımlarının vazgeçilmez unsuru haline gelmiştir.

Berjer tekli koltuktan biraz daha farklı tasarıma sahiptir. Tekli koltuklar mevcut üçlü koltuğun tasarım olarak aynı olan onun tekli koltuğudur. Berjer ise sırtı biraz daha yüksek ve minimal koltuk ölçülerinde farklı tasarıma sahiptir.

Bununla beraber berjer, koltuk takımlarında zıt renk ve modelde olabilmektedir. Şu an genelde çiçek desenli olarak çok fazla kullanılmaktadır. Berjer modern olabileceği gibi avangart da olmaktadır. Eskisi gibi berjerler standart değildir çok fazla renk ve desen çeşidi ile evdeki mevcut koltuk takımızla uyumu yakalayacak berjer bulabilirsiniz.

Peki berjerleri salonda koltuk takımınızla beraber kullanmaktan başka nerelerde kullanabilirsiniz? Berjerlerle evinizde güzel bir çalışma köşesi yapabilirsiniz. Çalışma koltuğunuza nazaran daha az yer kaplayacaktır.  Bu güzel köşeye ayaklı bir abajur ve dekoru tamamlamak için de duvarınıza güzel bir ahşap tablo asabilirsiniz.

Eğer salonunuz genişse yeni aldığınız koltuklarınıza antiparalel sırtı dönük şekilde berjer köşesi oluşturabilirsiniz. Hatta berjerin önüne yapay şömine kurabilirsiniz. Berjeri tek olarak mekanda kullanıyor iseniz  sehpa ve sarkıtma lamba ile dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Bir diğer yer ise yatak odaları. Yatak odanız genişse berjer kullanmanız hem kullanım açısından hem de dekoratif açıdan güzel ve şık görüntü yaratacaktır. Berjerin ayak ucuna küçük bir puf yaptırırsanız da dinleme olarak mükemmel bir köşe olacaktır.

Mevcut mobilyalarınıza berjerinizi uydurmak zor olmaz. Mobilyalarınız beyaz ise ahşap kısımlar beyaza ya da farklı bir renk ise o renge boyatabilir ve kumaş renklerini de mobilyanıza uyumlu kumaşlarla kaplatabilirsiniz. Yeni koltuk takımlarında berjer kullanılmakta ancak eski berjerlerinizi de yeniden elden geçirerek kullanabilirsiniz.

Tabi ki ev dekorasyonu tek koltuklarla bitmiyor. Duvar renginiz, parke renginiz, perde ve halı da uyumlu olması gerekir. Evdeki kullanılan tüm eşyalar ve aksesuarlar uyum içinde olursa o zaman mükemmel  bir görüntü yakalanır.

Eviniz için güzel berjer ya da berjerli koltuk takımları için inegöl koltuk satan firmalara göz atabilirsiniz. Bunun için belki bir istanbul turu yapmanız gerekebilir. Çünkü çok fazla mobilya satan mağaza bulunmakta. Ama yerinde almak istiyorsanız İnegöl çok uzak sayılmaz. Yerinde görüp, beğenip ürünü alabilirsiniz.