Fareler Hakkında Bilgi

Evde Fare Sorununa Çözüm

FARELER omurgalı hayvanlar grubuna giren kemirgen bir hayvandır. Vücut yapısı olarak baş, vücut ve kuyruk kısımları mevcuttur. 4 adet ayağı, kuyrukları ince ve uzun yapıdadır. Memeli bir hayvan olup yavrularını süt ile beslemektedirler. Gıda olarak her türlü yiyeceği yerler. Fareler insanların besinine ortak olan ve insanlara birçok zarar veren bir haşere grubundandır. Türüne bağlı olarak fareler değişik alanlarda bulunabilirler

Günümüzde büyük şehirlerde fare ilaçlama zorunluluk gerektiren bir iş haline gelmiştir. Sebebi ise, daralan doğal yaşam alanlarının yetersizliği, hızla büyüyen devasal yapılar ve tüketimin artması ile çöp yığınlarının oluşması ve buna paralel olarak mevsimlerin normalin dışında belirmesidir. Fare ilaçlama, çetin hava şartlarının vermiş olduğu barınma ve yiyecek sıkıntısının sonucunda farelerin insanların yaşam alanlarına saldırmaları ile oluşan sorunun çaresidir.

Haşerenin kendiliğinden çekip gidebileceğini düşünülmesi neticesinde alınmayan önlemlerin akabinde ağır bedeller ödenebilir. Çünkü fareler insanların sosyal alanlarına girerse, yiyecek buldukları bölgeye yuvalanmaya başlayacaktır. Böylece giyim, halı, mobilya, artık gıda tahribatı,  elektronik eşyaları kemirme gibi maddi hasarlar verdikleri gibi çeşitli hastalıklarda bulaştırma risklerini oluşturacaklardır. Bu zararlardan daha mühimi ve doğrudan insan sağlığına belirgin olarak gece uykularında yetişkin ve çocuk insanlara yaklaşarak kulak, dudak, burun, el ve ayak parmaklarını kemirdikleri sık sık yaşanmış olayların en korkutucusu olmaktadır. İnsan uzuvlarından herhangi birini fare kemirmesi sonucunda bireye ölümcül hastalıklar bulaşma riski oldukça yüksektir. Fare ısırığı çok tehlikelidir. Bu hastalığının bir kuluçka dönemi vardır. Bu dönem 5-10 gün ile 5-6 haftaya kadar değişmektedir.

Bu yüzden fare ilaçlama  ihmal edilmemesi gereken ve hafife alınmayacak mühim bir savunma mücadelesidir. Ama bu uygulamalarda adım adım doğru bir çalışmalar ile kesin netice  elde edilebilmesi için bilirkişiler tarafından çalışma yapılmalıdır. Lütfen yanlış yöntemler ile bir girişimde bulunmayınız. Bu gibi durumlarda profesyonel bir fare ilaçlama firması ile irtibat kurmanız en doğru seçimdir.

İletişim kurabilecğiniz en profesyonel firma  Sct Pendik Böcek İlaçlama‘dır.