Forces Yük Asansörleri

Yük Asansörleri Hakkında
Yük Asansörleri Hakkında

Yük Asansörleri Hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz hemen Forces Makina ile irtibata geçiniz. Yük asansörü, üretiminde konfor ve hızın haricinde eşya veya malzeme taşıma kapasitesi kullanıcılar için çok daha önem arz etmektedir. Özellikle hastaneler, alışveriş mağazaları, okullar, depolar, fabrikalar ve inşaatlar gibi yük taşıma durumlarının daha sıklıkla olan alanlarda tercih edilmektedir.

Yük asansörleri insan gücü tasarrufunda en önemli avantajdır. Bu gibi yük asansörleri hidrolik sistem ya da tahrik sistem makineli kullanılarak imalatı yapılabilmektedir. Kullanıldığı alana göre 500 kg ve 10.000 kg arasında kullanım kapasiteleri farklılık göstermektedir. İstenilen kapasitelerde yük asansörü imalatı yapılabilmektedir. Yük asansörlerinin yıpranma olasılığı insan asansörlerine göre daha yüksektir. Bu nedenle bakım yaptırma konusunda mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca rutin  kontrolleri düzenli bir şekilde sağlanmalıdır. Karşılaşılan her problemde kesinlikle yetkili firmaya haber verilmelidir.

Yük asansörleri üretiminde kabin ve kapı boyutları istenilen yükseklik ve genişlikte tasarlanmaktadır. Kapıları tam otomatik veya yarı otomatik olmak üzere seçilebilmektedir. Aynı zamanda yük asansörlerinde özellikle zeminin  kaymaz malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Kapalı kabinli yük asansörleri yük taşırken aynı zamanda insanda taşıyabilmektedir. Asansör içerisindeki paneller sayesinde insan emniyetini sağlamaktadır. Bu sebeple güvenlik konusunda kişiler sorun yaşamamaktadır.

Yük Asansörü Kullanım Avantajları

Yük asansörleri, kullanmada en önemli avantajlardan biri yük taşıma kapasitesinin yanında bu yükü taşıyan personeli de emniyetli bir şekilde taşıyabilmesidir. Bu tür asansörler genellikle kapalı kabinli üretilmektedir. Kontrol kumandası asansörün içinde yer almaktadır. Aynı zamanda enerji tasarrufuna da faydası bulunmaktadır. Bu asansör sisteminde motor yalnızca yukarı çıkarken çalışır Bu nedenle daha fazla enerji tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca uzun  süre kullanım özelliğine sahiptir.

Yük Asansörleri Hakkında

Forces Makina uzun yıllardan beri makaslı lift, engelli asansörü, yük asansörleri, araç asansörleri ve platformlar üretmektedir. En alt kadrosundan en üst kadrosuna kadar alanında uzman personelleri bünyesinde bulundurmaktadır. Tecrübeli kadrosu ile tamamen müşterinin tercihine göre imalatı gerçekleştirmektedir. Hatta Ar-Ge çalışmalarını, Kosgeb, Tübitak, Gyte ve Marmara Üniversitesi destekli olarak yürütmektedir. Uzun yılların vermiş olduğu deneyimi neticesinde Forces Makina her daim hizmetinizdedir. Sizlerde istediğiniz kapasite ve boyut ta  yük asansörü, araç asansörü veya makaslı lift yaptırabilirsiniz.