Gülderen Çetin’in Okuma Sevdası

gülderen çetinin okuma sevdası
gülderen çetinin okuma sevdası

Bazı hikayeleri,öyküleri tüm dünya duymayabilir bazı başarıları gazeteler yazmaz, haberler sunmaz ancak şehirlerin semtlerin, mahallelerin küçücük evlerin içinde bir çok insan kendi başarı hikayesini yazıyor olabilir. İşte Gülderen Çetin’de kendi başarı hikayesini yazan bir kadın.

Gülderen hanım iki çocuk annesi ve üç torun sahibi olan bir ev hanımı. Kendisi ortaokul mezunu ve 7 yaşından beri okuma-yazma sevdalısı bir kadın. Hayatı “Benim dünyam, üzerinde yazı gördüğüm her şeyi okumaktır” kelimesine uyarlı. Bir çok zorlukların üstesinden gelerek her şeye göğüs germiş insan. Zamanla çok güzel arkadaşlıklar edinmiş ama yalnızlık çektiği tüm zamanlarda kitaplara sarılmış kendisi.

Biliyorsunuz ki  genelde bir annenin kızı evlenirken anne kızına küçük ev aletleri, mobilya, işlemeli tablolar yada bohça şeklinde hazırlıklar yaparken o kızına çeyiz olarak kendi kütüphanesini hediye etmiş bir anne. Gülderen hanımın sadece hikayesi değil kibarlılığı da, hoş görülülüğü ile dillerde. Cahil bir toplum yetiştirmemek adına fedakarlıklar yapan tüm annelerimize selam olsun.