Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

hindistan cevizi yağının faydaları
hindistan cevizi yağının faydaları

Hindistan Cevizi Yağının pek çok yararı bulunmaktadır.

Kilo vermeye yardımcıdır. Metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermeye etki eder. Hastalıklar karşı kakan görevi görür. Tifo, Grip ve HIV diğer enfeksiyonlu hastalıklara sebep olan virüslerle savaşır. İdrar yolu enfeksiyonlarına, diş eti hastalıklarına ve apselere sebep olan bakterileri ve mantarları öldürür. Kemik ve kasları kuvvetlendirir. Kalp ve damar sağlığını korur. İyi kolesterolü yükseltir. Reflüye iyi gelir ve atakları yatıştırır.  Bağırsaklardaki parazitleri engeller ve bağırsak hareketlerini düzenler. Diğer bağırsak hastalıkları olan, kolit, ülser, huzursuz bağırsak ve chron gibi hastalıkların etkisini azaltır.

Tam bir antioksidan kaynağıdır. Serbest radikallerle savaşan antioksidan kaynağı hindistan cevizi yağı, bronşit, grip, ve akne oluşumu engellediği gibi yaşlanmayı da geciktirir.

Cilt bakımı için en doğal üründür. Cildi korur ve enfeksiyonları iyileştirir. Göz altı şişliklerini alır. Cildi sıkılaştırır ve kırışıklığı önler. Cildi nemlendirir ve yumuşatır. Cilt yağını dengeler ve akne, sivilce oluşumunu engeller. Dudak bakımında da etkindir. Aynı zamanda saç kremi olarak kulalnılır.

Varis oluşumunu engeller ve varikosel hastalığında oluşan ağrılara çok iyi gelmektedir.