İstanbul Bir Başkadır

İSTANBUL BİR BAŞKADIR
İSTANBUL BİR BAŞKADIR

İstanbul; yazı-kışı, havası-suyu, gündüzü-gecesi bir başka güzel oluyor. İstanbul’da her anın tadını çıkarmak oldukça keyiflidir. Tabi İstanbul’a turist olarak gelenler İstanbul’u daha güzel görüyor. Bizler günlük olarak trafik çilesini çekiyoruz. Ama her şeye rağmen yaşanması güzel bir şehirdir. İstanbul kışlara nazaran yazları daha boş oluyor. Özellikle bayramlarda şehir dışına çıkan kişi sayısı çok fazla olduğundan şehir bomboş oluyor. Tabi bu anın keyfini çıkarmak da ayrı bir güzel. İstanbul çok güzel bir yer. Doğası, denizi, tarihi ve yapıları ile güzelliğine güzellik katıyor.

İstanbul’da en kalabalık semtler; Kadıköy, Üsküdar, Taksim, Beşiktaş, Eminönü, Sultanahmet, Bakırköy, Ortaköy… Bu semtlere toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkün iken Bakırköy kiralık araç ile de gidilebilir. Tarihi camileri, hamamları, surları, sarayları ile görülmeye değer ve göze hitap eden birçok yapıya sahiptir.

İstanbul; tarihi ve yaşanmışlıklarıyla adeta bitmeyen bir roman gibidir. Kim nasıl bakarsa o şekilde görür. Her köşesinde ve her karış toprağında birbirinden farklı sırları ve gizemleri vardır. İstanbul’un her bir yapısı farklı bilgiler verir. Tarihi ile zihni zorlayan İstanbul, doğal güzellikleri ile de misafirlerine kendisine hayran bırakmaktadır.

İstanbul ile ilgili bilgilere daha çok İstanbul’da yaşayan halkı değil gelen misafirleri ve turistleri sahip oluyor. İstanbul’da yaşamını rutin hale getirmiş kişiler işten eve, evden işe gidip gelirken; turistler gelmeden önce bilgi edinip, bilgi edindiği her yapıyı “istanbul tour” hizmeti veren tur şirketleri sayesinde ziyaret etme imkanı bulabilmektedir. İstanbul yaşanması ve görülmesi gereken en güzel illerden biridir.