Kasko Sigortası Ne İşe Yarar?

Kasko Sigortası Ne İşe Yarar

Araç kasko sigortası; trafik sigortası gibi arabanızı, kendinizi ve sevdiklerinizi olası bir kazaya karşı teminatlar dahilinde güvence altına almaya denir. İsteğe bağlı olarak yapılmaktadır. Aracın yanması, çalınması gibi teminatların dışında sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlarla sigorta kapsamı genişletilebilir. Kasko sigortası yaptırarak aracınızda bazı risklerin gerçekleşmesi sonucu oluşabilecek zararların güvence altına almış olursunuz.

Kasko sigortası, sizin poliçeyi imzalayıp primi ödemeye başladığınız andan itibaren başlar ve primi ödenmeyen kasko başlamaz.
Yapılan Zorunlu Trafik Sigortası, karşı taraftaki aracın hasarlarını karşılamaktadır. Kasko sigortası ise sadece kendi aracınızın hasarlarını öder. Bu durum teminatlara göre farklılık göstermektedir.

Kasko sigortası; aracın çalınmasını, başka araçla çarpışması durumunda oluşan hasarları, araçta yangın çıkması ve kişilerin aracınıza zarar vermesini kapsar.

Kasko sigortaları; araba kiralama hizmetlerinde oldukça fazla bir şekilde kasko hizmetinden faydalanmaktadır.

Aracın herhangi bir kaza yapması durumunda kasko şirketleri kazada oluşan gideri karşılamaktadır.

Eğer 2. el araç satın alıyor iseniz aracın geçirmiş olduğu kazaları ve çizikleri oto ekspertiz firmaları sayesinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.