Ter Kokusuna Son Verin

Ter Kokusuna Son Verin

Tıp ilerledi artık terlemek bile tarihe karıştı. Peki Ne kadar sağlıklı terlemeyi önlemek demek ter bezlerini sıkılaştırmak ve dışarı atılması gereken toksinlerin azaltılması hatta yok edilmesi demektir. Bunun için uzun yıllardır yapılan araştırmalar sonucu üretilen deodarantlar stickler koltuk altı ter bezleri için ne derece sağlıklı bilinmez.

Kaya tuzundan oluşan aktarlarda da rahatlıkla bulabileceğiniz koltuk altı kıvrımlarınıza uyumlu tamamı ile doğal yollar ile üretilmiş bir ürün tavsiye edeceğiz. Güne başlamadan bu ürünü nemli olan koltuk altınıza uyguluyorsunuz ve doğal yollar ile terin çıkışını sağlıyor ancak ıslaklık veya kötü kokma gibi durumları engelliyor.

Bu problem hayat standartlarını indirgediği için çoğu insanın kabusu haline gelmiş bulunuyor. Bunun ile alakalı yapılan cerrahi müdahaleler dahi mevcut ancak gereksiz. Çözüm bulunamayan son noktada da belki tercih edebilirsiniz ama bir çözümü elbette var.

Destekleyici olarak koltuk altınıza uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise adaçayı domates suyu gibi bitkisel yöntemler mevcut ancak bakterilerin hızla yayıldığı bu alanlar için ne derece sağlıklı yöntemler ayrı bir tartışma konusu koltuk altı temizleyici olarak kullanılması çok akıllıca sayılmaz.

Bunun ile alakalı üretilen pedlerden ilgili bölgeye yerleştirmeniz de geçici olarak sizi rahatlatacaktır. Eğer ciddi oranda rahatsızlık hissediyorsanız mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Günümüzde hepimiz estetik görüntü kaliteli giyim tarzı modaya uygun trend giyimler derken bu tarz olaylara  fazlası ile önem gösterir olduk ki bu toplum içerisinde yaşayan her insanın dikkat etmesi gereken öz bakım becerilerinden.

Kimse kalabalık toplu taşıma araçlarında tavuk kümesi gibi kötü kokmak istemez öyle değil mi?  Bunun ile alakalı televizyonlarda kamu spotu yapılması gerektiğine inanıyorum öz bakım becerilerini kazanamayan insanlara kokularından diğer bireylerin rahatsız olabileceği anlatılmalı aktarılmalı ve neler yapılması konusunda bilgilendirilmeli. Neticede bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

İnsanlara çocukluğundan yetişkinliğine kadar erişen dönemde ilk yapılması gereken öz bakım becerilerini kazandırmak. Maalesef pek çok ebeveyn bunun farkında değil yada önemsemiyor, ancak bu olgu ileri ki dönemlerde karşısına çıkarak yaşam kalitesini belirleyecektir.

Hiç kimse öz bakım becerileri gelişmemiş bir insanla muhatap olmak hatta aynı ortamda dahi bulunmak istemez. Toplumumuzda maalesef bunu ilke edinememiş bireyler hala daha hali hazır da toplu taşıma araçları kalabalık mekanlarda sahalarda sinemalarda bu tarz insanlarla karşılaşıyoruz tüm bunların yaşanmaması için bu yalnızca ilk adım olarak dikkat edilmesi gerekenler bunlar.