Mermer Tezgahların Temizliği İçin Ev Yapımı Karışım

Mermer Tezgahlar İçin Ev Yapımı Temizleyici
Mermer Tezgahlar İçin Ev Yapımı Temizleyici

Mermer, asitlere, alkalilere ve aşındırıcı temizleyicilere karşı güçlü değildir. Mermer yüzeylerini temizlemek için özel malzemeler kullanmaya gerek yoktur.

Sıcak Su ve Yumuşak Bez veya Süngerle Mermer Temizliği
Temizlik işi için basit olarak temiz bir su, bir sünger veya yumuşak bir bez kullanılır. Sıcak su mermer temizliğinde etkili bir çözümdür. En ucuz ve en az riskli ev yapımı mermer temizleyicidir.

Mermer Temizlemek için Kabartma Tozu
Mermer, kalsiyum karbonattan yapılmış olan yumuşak bir taştır. Kolaylıkla lekelenebilir ve çizilebilmektedir. Asit veya amonyaklı temizleyicilerden uzak durmak gerekmektedir. Kabartma tozu alkalidir ve bu yüzden dikkatli kullanmak gerekir. Hafif bir aşındırıcı özelliğine sahip olduğu için sadece yağlı bölgelere nazikçe uygulanır. Sık sık kullanılması mermere zarar verebilir. Mermer üzerinde birkaç saniye beklemesi yeterlidir.

Yapılışı
Yüzeye kabartma tozu serpilir ve hafif nemli bir bez ile mermer ovulur. Daha sonra su ile durulanır ve bir havlu ile kurulanır.

Hazırlanan karışım; belenco, çimstone, star galaxy granit ve corian tezgah yüzeylerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir.