Ölüdeniz ‘de Yapılabilecek Aktiviteler

Yamaç Paraşütü dendiğinde Şüphesiz ilk akla gelen yer ; Ölüdeniz Yamaç Paraşütü ‘dür.. Dünyanın en güzel Yamaç Paraşütü pistine sahip olan Ölüdeniz ‘de bulunan ve yaklaşık olarak 1900 metre yüksekliğinde  olan Babadağ’dan atlayıp Dalaman sahillerini, Eşen Ovasını ve muhteşem Ölüdeniz manzarasını seyredebilirsiniz. Ölüdeniz ‘e gelip Yamaç paraşütü haricinde yapmadan dönmemenizi tavsiye edeceğim Birkaç aktivite de daha vardır;
Bunlar;

Günlük tekne turlarına katılıp dünyaca ünlü olan Gemile Adası, Kelebekler Vadisi, Aya Nikola Adalarını ve Deve Plajını ziyaret edip Ölüdeniz ’in muhteşem serin suların tadını çıkarabilirsiniz…
Ölüdeniz civarında bulunan bir çok su sporlarından; Jet ski, rüzgar sörfü, su kayağı, flyboard, banana, ringo gibi spor aktivitelerini deneme şansı bulabilirsiniz.

Ölüdeniz Fethiye’nin tarihi ve Ölüdeniz ‘in turistik yerlerini gezip görme şansı bulabileceğiniz Jeep Safari ile turlarına katılabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz coğrafi yapısı ve tarihi dokusuyla Trekking yapabileceğiniz en güzel yerleşim merkezlerinden bir tanesi olan Ölüdeniz Fethiye bölgesine ait 3d Panaromik Sanal turlara doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.
At ve Atv Safari turlarına katılıp Yerleşim yerlerini eğlenceli bir şekilde gezme şansı bulabilirsiniz. Ölüdeniz coğrafyasındaki tabiat harikası yerleri görme şansı bulabilİrsiniz.
Türkiye’de tatil için Alanya, Kuşadası, Didim, Kalkan gibi en çok tercih edilen yerlerden bir tanesi de Ölüdeniz ‘dir. Muhteşem plajları, tarihi dokusu ve onlarca gezilip görülecek yerlerinin yanı sıra Ölüdeniz geceleri de en az Marmaris, Bodrum, Didim gece hayatı ve Alanya gece hayatı kadar renkli geçmektedir. Özellikle gün batımından sonra sıra sıra dizilmiş kaliteli bar ve restaurantların bulunduğu Ölüdeniz’ in sahil şeridi ve Ölüdeniz barlar sokağında dünyaca ünlü lezzetleri ve kokteylleri tatma şansı bulabilirsiniz. Eğlence konusunda da oldukça başarılı olan Ölüdeniz gece hayatı sabahın ilk ışıklarına kadar sizleri büyüleyecektir . Ayrıca çok Fethiye Gece Hayatının kalbi olan Hisar önü araçla sadece 3 km uzağınızda olacaktır. Ölüdeniz Hisar önü Barlar Sokağı; Ölüdeniz ‘in gece hayatı için oldukça başarılı ve iyi bir alternatif olacaktır.

İstanbul’da oturuyor ve Ölüdeniz bana uzak diyorsanız, size unutulmaz “istanbul tour” tavsiye edebiliriz.