Osman Develioğlu Biyogrofisi

Osman Develioğlu Kimdir
Osman Develioğlu Kimdir

1956 YILINDA İstanbul’un Kadırga semtinde doğdu. Aslen Kayserilidir. 1979 yılından beri ambalaj sanayiinde faaliyet göstermektedir. Yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladı. 1995-1999 seçimlerinde 3’üncü bölge milletvekili adaylığı, ilçe başkanlığı ve il yönetim kurulu üyeliğinde bulundu.

1970 yılından beri sosyal aktivitelerin içinde yer alan Osman Develioğlu, pek çok sivil toplum örgütünde yönetici olarak görev yaptı. MÜSİAD, BASİAD, ÖNDER ve İstanbul Oluklu gibi Derneği yönetim kurullarında yer alan Develioğlu, İstanbul Sanayi Odası Meslek Komitesi’nde başkan yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

AK Parti kuruluş çalışmalarında da bulunan Develioğlu, Parti içi Demokrasi Hakem Kurulu Başkanlığı yaptı. Bilgi, birikim ve tecrübesi ile Bahçelievler‘e özlenen hizmeti sunmayı hedefleyen Develioğlu, sanayici ve iş adamıdır aynı zamanda Bahçelievler Belediye başkanlığını üstlenmiş görevindeki başarıları ile takdir toplamaktadır. Bir gazateye verdiği röportajında Her anı aşk ve heyecanla dolu 10 yıllık görev süresinde hayal bile edilemeyecek hizmetler yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Develioğlu, Bahçelievleri yaşanılabilir yerlerin başında getirmek istediğinide belirtti.

Devlet Hastanesi olmayan Bahçelievler, Türkiye’nin en güzel ve en modern hastanelerinden birine kavuştu. Bir çok branşta hastaların tedavisini üstlenecekleri alanında başarılı doktorların hizmet vereceği bu akıllı hastane projesi çok konuşulacağa benziyor. Arsası, belediyemiz tarafından satın alınan, projesi belediyemiz tarafından hazırlanan İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan 5 yıldızlı hastanemiz sadece bölgemizin değil, İstanbul’un en prestijli hastanelerinden biri diye sözlerini bitiriyor.

Develioğluna başarılarının devamı diliyoruz.