Uluslararası Deniz Yolu Taşımacılığının Püf Noktaları

Uluslararası Deniz Yolu Taşımacılığı
Uluslararası Deniz Yolu Taşımacılığı

Uluslararası ev taşımacılığında da pek çok hizmet çeşidi vardır. Karayolu, havayolu ve deniz taşımacılığı olmak üzere, kişinin taşınacağı ülkeye ve eşya özelliğine göre taşıma çeşidi değişmektedir. Örnek verecek olursak, deniz yolu ile taşıma yapılmasına karar verildi ise şu aşamalardan geçersiniz.

Anlaşma yaptığınız uluslararası evden eve nakliyat firmaları ilk önce yerinde ekspertiz yapar. Ekspertiz sonrası elde edinilen sonuçlar ve müşterinin de doğrultusunda nakliyenin deniz yolu olmasına karar verilir.

Nakliye günü belirlendikten sonra belirlenen gün ve saatte tüm gerekli ekipman, malzeme ve personelle adrese gidilir. Tüm ekipmanların ve eşyaların paketleme, ambalaj, montaj ve kolileme işlemleri en titiz bir şekilde yapılır.

Tüm malzemeler listelenip, etiketlendikten sonra, müşteri eşliğinde adreste hazır bulunan konteynere yüklemesi yapılır. Yüklemenin ardından konteyner mühürlenip limana gönderilir. Tercih edilmiş olan gemi sevkiyatına göre tüm gümrük işlemleri tamamlanır. Gümrük işlemlerinden sonra konteyner gemiye yüklenerek, sevkiyat gerçekleştirilmiş olur.

Karşı limana gemi ulaştıktan sonra geminin gümrük işlemleri tamamlanmış olur. Ve konteyner tıra yüklenerek müşteri adresine teslim edilir. Adrese teslim olduktan sonra mühür müşterinin eşliğinde sökülür. Taşıma sonrasında isteğe bağlı olarak taşıma, yerleştirme ve montaj hizmetlerinin verilmesinin ardından nakliye işi tamamlanmış olur.

istanbul evden eve nakliyat firmaları sayesinde istediğiniz yere eşyalarınız kolaylıkla taşınmaktadır.