Araç Kiralamaya Karşı Negatif Tutumlar!

Araç Kiralamaya Karşı Negatif Tutumlar
Araç Kiralamaya Karşı Negatif Tutumlar

Yıllar önce aylarca konuşulan rent a car dan araç kiralama ve sonrası insanların başlarına gelenler aylarca televizyon  ve gazetelerde haber konusu oldu. Araç sahibi olamayan insanların acil veya özel ihtiyaçlarını gidermesi açısından kullandıkları bu firmalar İnsanlara yaşatıkları güven problemleri ve sonucunda telafisi mümkün olmayan hasarlar bıraktığından sürekli ön yargı oluşturdu.

2006 Yılında yaşanılan bir olaydan bahsedeceğim durum tamamen içler acısı Çift tatile çıkacakları sırada araç kiralıyor iki sevgili yola koyuluyorlar izbe bir yerde araç arıza veriyor bu arada işlemler sırasında kız erkek arkadaşına kefil oluyor aracı orada bırakıp firmaya haber veriyorlar 2. aracı tahsis ediyorlar ancak işlemler telefonla devam ediyor diğer aracıda alırken yine kız kefil oluyor ve bu sefer diğer aracı teslim ettiklerine dair bir yazı vermiyorlar böyle bir talepte olmadan 2. araç almış durumuna düşüyorlar buraya kadar bir sıkıntı yok.

Takipte olduklarından habersiz seyir halinde ilerlerken Benzin istasyonunda mola verdikleri sırada arabada kontak anahtarını bırakan çift döndüklerinde aracı bulamıyorlar. Personele sorduklarında ön koltukta bir adamın çalıştırıp devam ettiğini duyuyorlar çılgına dönen çift çaresizce dönüyor ve bazı sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu tarz kötü olaylarla karşılaşmamak için Bakırköy Kiralık Araç gibi bilinen ve sektöründe adını duyuran firmalardan hizmet alınmalıdır.